Rcon.Ucoz 13:37 - 18 Mai 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Cereri UnBan (Poze) - Rcon.no-ip.org » Banare pe motiv de CD-hack?
Banare pe motiv de CD-hack?
ChoyData: Sambata, 03 Octombrie 2009, 23:20 | Mesajul # 1
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 5
Status: Offline
Salut. Azi am luat ban cu mesajul: Kicked "CD-Hack detectat (permanently). Ban permanent". Nu stiam sa am coduri - kit-ul de CS l-am luat de la adresa: http://cs.wazup.ro/download_counter-strike_16.php plus cateva patch-uri tot de acolo: 19, 21, 23. Cum pot sa-mi dau seama daca chiar am cd-hack???
 
rconData: Duminica, 04 Octombrie 2009, 02:52 | Mesajul # 2
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
simplu instalezi cs-ul original impreuna cu patch-ul versiunea 23 de >> AICI << (prima pagina meniu stanga "Kit Counter-Strike")

 
jhonnyData: Duminica, 04 Octombrie 2009, 14:38 | Mesajul # 3
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 1
Status: Offline
am primit ban si destroy la runda de incalzire si nu stiu dc ma ajuta cineva si p mine?

iusty0902
 
22ndecalitateData: Luni, 05 Octombrie 2009, 13:58 | Mesajul # 4
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 26
Status: Offline
aceasi chestie am patit si eu cu CD-HAck si CS ii de aici de pe site

Mesaj editat de 22ndecalitate - Luni, 05 Octombrie 2009, 14:00
 
ChoyData: Luni, 05 Octombrie 2009, 20:06 | Mesajul # 5
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 5
Status: Offline
Salut iar. Am scos kit-ul de aici si e identic cu cel pe care l-am pus eu. Pe de alta parte mesajul de la banare a fost "Kicked:CD-Hack Detectat Permanently. Banat permanent". Parerea mea este ca mi-a fost dat ban direct de un admin, nu de vreun script care ar fi gasit ceva la mine. Admin pe server era R-X-ul. Cum mi se poate scoate ban-ul?
 
rconData: Luni, 05 Octombrie 2009, 21:02 | Mesajul # 6
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
mai omu' in primu rand intereseaza-te despre pluginul "ACD.amxx" este cel cu pricina deci detecteaza pe cei ce folosesc codul "CD Hack" eu singur l-am probat acum 3 zile si am luat ban imediat cum am intrat pe server nici nu am apucat sa imi aleg echipa numele cu care am intrat a fost "aaaaaaa" poate cineva a fost atent si a observat deci nu mai invinui adminii k te asigur k daca primeai ban de la vreun admin fi sigur k iti raspundea aici , ... deci banul primit il ai de la pluginul pus de mine pe server pt a detecta pe cei ce folosesc CD Hack.

..... orikum am sters 90% din lista de banuri ......


 
ChoyData: Luni, 05 Octombrie 2009, 21:26 | Mesajul # 7
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 5
Status: Offline
Sincer cred ca te inseli. Joc cu kit-ul ala de 2-3 luni si nu m-a prins. Tu l-ai testat acum 3 zile si te-a zburat imediat, iar pe mine m-a zburat dupa o ora. Mi se pare trasa de par explicatia. Am o singura intrebare. Cum pot scoate banul? De fapt in ce caz mi se scoate? Daca imi iau Steam mi-l scoti? Multumesc
 
rconData: Luni, 05 Octombrie 2009, 21:38 | Mesajul # 8
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
deci am uitat sa iti spun k pluginul este bagat doar de 4 zile ...defapt 3 zile asa k ... sti linistit k l-am scos wink

 
ChoyData: Luni, 05 Octombrie 2009, 21:44 | Mesajul # 9
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 5
Status: Offline
Mi-ai scos ban-ul? Eu tot nu vad serverul, desi raspunde la ping. IP-ul meu e: 77.81.209.203. Acum incerc sa-mi cumpar si Steam de pe net. Sa vad daca reusesc biggrin
 
rconData: Luni, 05 Octombrie 2009, 21:55 | Mesajul # 10
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
mai incearca ..

 
ChoyData: Marti, 06 Octombrie 2009, 00:09 | Mesajul # 11
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 5
Status: Offline
Am cumparat key-ul pentru CS prin Steam. Acum il instalez biggrin Incerc dupa sa vad daca ma pot conecta pe server. Multumesc frumos.

Added (05-Octombrie-2009, 11:48 Pm)
---------------------------------------------
Din pacate tot nu pot vedea serverul, desi raspunde in continuare la ping.

Added (06-Octombrie-2009, 1:09 Am)
---------------------------------------------
Salut,

Acum il pot vedea. Multumesc

 
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Cereri UnBan (Poze) - Rcon.no-ip.org » Banare pe motiv de CD-hack?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis