Rcon.Ucoz 17:04 - 19 Mai 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Limbaj forum (Exprimarea corecta a utilizatorilor)
Limbaj forum
AbnerData: Luni, 25 Mai 2009, 17:59 | Mesajul # 1
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 76
Status: Offline
Salut,

Vreau sa pun in discutie limbajul folosit de noi toti pe server. Am vazut mai multi utilizatori care au un limbaj cateodata foarte greu de descifrat "c dk nu pot s intru", "ejti nashpa" etc. Pe scurt: limbaj de mirc. Imi place foarte mult forumul de la Peugeot unde de la bun inceput, ti se zice ca trebuie sa folosesti un limbaj corect din punct de vedere gramatical, pentru a te face inteles de catre ceilalti utilizatori.

Propunerea mea nu este sa devenim profesori de romana, ci sa atentionam utilizatorii care au nevoie de atentionare, sa foloseasca un limbaj corect. Am vazut un thread, in care cineva a scris un "reply" de tot rasul si a fost luat peste picior de utilizatorii care l-au citit.

Cam asta este. Cred ca ar fi de folos si ar plusa un pic la seriozitatea forumului. Astept parerile voastre.


Arata-ti respectul pentru ceilalti utilizatori folosind un limbaj corect.
 
GroparuData: Luni, 25 Mai 2009, 18:52 | Mesajul # 2
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 243
Status: Offline
o idee f buna

viitor Doctor Inginer Ion-Dorin Udrea
 
2pac_on_fireData: Luni, 25 Mai 2009, 20:37 | Mesajul # 3
Mini-Manager
Grup: Membru
Mesaje: 146
Status: Offline
da fra...e o idee stralucita pentru ca unii folosesc un limbaj chiar tampit ...si mai ales daca s-ar putea pune pe server un plugin special....de exemplu cand cineva scrie : noob , but , najpa , fmm ...etc...jignii dinastea de copii de 12 ani..sa-i dea gag pt un interval de timp..am mai vazut astfel de plugin si pe alt server....

"I am crazy, but you know what else: I don't give a fuck."
 
AbnerData: Luni, 25 Mai 2009, 21:45 | Mesajul # 4
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 76
Status: Offline
Ma bucur ca pana acum reactiile sunt bune. Sa vedem ce pareri au si ceilalti utilizatori/administratori si voi propune un vot in urma caruia sa avem voie sau nu, sa atentionam utilizatorii asupra limbajului folosit.

@2pac: Nu stiu sa existe vreun plugin sau aplicatie care sa faca asa ceva. Daca ar fi sa urmam modelul forumului Peugeot, acolo moderatorii de pe forum corectau greselile si mentionau cu rosu ca mesajul a fost modificat datorita limbajului tip mirc, iar utilizatorul era atentionat sa foloseasca un limbaj adecvat.


Arata-ti respectul pentru ceilalti utilizatori folosind un limbaj corect.
 
DeeJaYData: Luni, 25 Mai 2009, 21:47 | Mesajul # 5
-Manager-
Grup: Membru
Mesaje: 171
Status: Offline
mda este o ideea destul de buna..

Dimineata cand ma trezesc... ma trezesc cu frica
Ca gaborii ar putea sa vina sa ma ia la circa
Asta este lumea oamenilor cu multi bani...
 
nebunData: Luni, 25 Mai 2009, 22:01 | Mesajul # 6
-Manager-
Grup: Manager
Mesaje: 189
Status: Offline
da stiu ca de mine vorveai "un utilizator luat peste picior" nu prea gresesc dar dupa o lada de bere cine ar mai scrie corect


Considerat nebun, afemeiat, stricat, drogat,
M-ai etichetat reprezentant al subculturii…
Na, că ţi-a rămas puţin sloboz în colţu’ gurii...


Mesaj editat de nebun - Luni, 25 Mai 2009, 22:02
 
rconData: Luni, 25 Mai 2009, 22:54 | Mesajul # 7
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
pai nebune atunci o sa interzicem mesajele scrise de catre utilizatorii forumului in stare de ebrietate smile

Apropo Abner hands imi place k deja ai inceput sa iei si tu atitudine la noua functie pe server si o sa iti dau si niste drepturi aici pe forum deci in concluzie o treaba foarte buna pt noul thread ai o foarte mare dreptate in ceea ce spui speram sa vada "tot romanu" thread-ul acesta si sa inteleaga ceea ce se vorbeste aici. smile


 
2pac_on_fireData: Marti, 26 Mai 2009, 05:35 | Mesajul # 8
Mini-Manager
Grup: Membru
Mesaje: 146
Status: Offline
@2pac: Nu stiu sa existe vreun plugin sau aplicatie care sa faca asa ceva. Daca ar fi sa urmam modelul forumului Peugeot, acolo moderatorii de pe forum corectau greselile si mentionau cu rosu ca mesajul a fost modificat datorita limbajului tip mirc, iar utilizatorul era atentionat sa foloseasca un limbaj adecvat.

din cate stiam eu exista....sau poate visez....


"I am crazy, but you know what else: I don't give a fuck."
 
deCartierData: Marti, 26 Mai 2009, 05:39 | Mesajul # 9
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 198
Status: Offline
e o idee f buna'
exista plugin pt cei care vb in genul asta sa ia gag sau kick eu am intalnit pe alte sv acuma f mult timp


 
AbnerData: Marti, 26 Mai 2009, 07:00 | Mesajul # 10
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 76
Status: Offline
Ma bucur ca ideea a fost intimpinata atat de bine si vad ca este deja si un mesaj de atentionare pentru utilizatori. Cred ca prin asta o sa se imbunatateasc calitatea forumului si implicit imaginea serverului.

Topicul poate fi inchis.


Arata-ti respectul pentru ceilalti utilizatori folosind un limbaj corect.
 
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Limbaj forum (Exprimarea corecta a utilizatorilor)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis