Rcon.Ucoz 23:57 - 28 Aprilie 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Diverse - Counter Strike » Tutoriale Counter-Strike » Tutorial Instalare Steam (Instalare Steam)
Tutorial Instalare Steam
Prof_JuDoKData: Luni, 23 Martie 2009, 11:41 | Mesajul # 1
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
------Instalare & Play @ STEAM-------

In primul rand cateva cuvinte despre STEAM:
STEAM-ul nu este un joc, nu este Counter-Strike , este doar modulul produs de cei de la VALVE prin care isi promoveaza jocurile
Daca vreti sa va jucati Counter-Strike @ STEAM nu cereti cd-keyul pentru el, noi nu va putem oferi asa ceva , cd-keyul costa bani , iar el nu poate fii crackuit , daca vreti sa va jucati Counter-Strike de pe STEAM va trebui sa cumparati cd-keyul.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------

---------Cumparare CD-key---------

In primul rand ca sa va jucati de pe STEAM trebuie sa procurati cd-keyul
Cu acest cd-key puteti inregistra jocurile: Counter-Strike 1.6, Counter-Strike Condition-Zero, Half-Life
Mai jos veti gasi modalitati de procurare a cd-keyul lui.

1. daca aveti card de credit visa sau mastercard puteti sa-l cumparati de aici : AICI
Totul se face pe baza cardului de credit si nu exista nici un risc de frauda. De altfel la fel puteti cumpara si celelalte jocuri pe care le ofera VALVE.
Aceasta este cea mai ieftina modalitate. Cd-keyul il veti primi pe mail si cu el va veti putea face cont de STEAM.

2. . Incepand cu data de 16 Februarie 2009 licentele de Counter Strike 1.6 & Condition Zero nu vor mai putea fi achizitionate prin intermediul numarului 7654.
Comenzile de jocuri prin SMS vor putea fi procesate doar prin ComputerGames SMS: AICI

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------

--------Instalare STEAM--------

Trebuie sa download-ati STEAM-ul care il gasiti aici:AICI
sau la producatori pe site AICI

Instalarea :

1. Se instaleaza ca ori ce alt program:

2. selectati " i am 13 years of age or older" :

3. selectati directorul unde vreti sa instalati steam-ul :

4. selectati viteza dvs. de internet :

5. se instaleaza :

6. isi face update singur:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------

Crearea unui cont de STEAM

Dupa instalare o sa va apara urmatoarea fereastra:
Selectati "Create new acount"

Urmatorul pas este alegerea unui username-ul si o parola :

Completati adresa dvs. de email-ul :

Selectati intrebarea secreta si furnizati un raspuns pe care sa-l tineti minte :

Contul este creat:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------

Activare jocuri pe STEAM

Apasati "Activate a product on Steam":

Introduceti cd-key-ul pe care l-ati cumparat :

Cu cd-keyul cumparat folosint metodele descrise mai sus veti activa Counter-Strike 1.6, Counter-Strike Condition-Zero, Half-Life
Puteti cumpara si activa orice alt joc facut de VALVE ( Counter-Strike Source, Half-Life 2, ...).

Dupa ce ati primit confirmarea ca cd-keyul introdus este valid, dati buton drept pe jocul care vreti sa fie instalat si alegeti "Resume Updating" :

Puteti crea shortcut pe desktop :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------

P.S. Astept pareri :D


☻/
/▌
/ \



Mesaj editat de Prof_JuDoK - Luni, 23 Martie 2009, 11:47
 
kytantonyData: Luni, 23 Martie 2009, 11:43 | Mesajul # 2
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 285
Status: Offline
e varza :)))....lung si nu am nici bani deci nu ma bag :)))))....si aleg varianta cu non-steam raspuns la varianta 6 de la mine de la topik :))

veghez din lumea de dincolo....
 
Prof_JuDoKData: Luni, 23 Martie 2009, 11:46 | Mesajul # 3
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
nu e lung... asa pare da se rezolva in maximum 10 min.... scump?? costa 10 eura prin sms tongue varianta 6 :))))) laso p aia =))))

☻/
/▌
/ \

 
kytantonyData: Luni, 23 Martie 2009, 11:50 | Mesajul # 4
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 285
Status: Offline
pffff cat 10 euroi?...sti cata bere beau din bani aia?cata benzina bag in masina?...cate perechi de sosete imi pot cumpara?...deci scump domnule...halatul la ce pre este?

veghez din lumea de dincolo....
 
Prof_JuDoKData: Luni, 23 Martie 2009, 12:37 | Mesajul # 5
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
poi dai 10 euro da macar joci cs k lumea....... eu mai mult l-am luat sa ma duc q niste baieti la sala d CS sa joc q ei cand au ant......k altfel n il luam , dar t sfatuiesc sa il iei daca vrei sa joci HIGH biggrin wink

☻/
/▌
/ \



Mesaj editat de Prof_JuDoK - Luni, 23 Martie 2009, 13:06
 
dnyData: Luni, 23 Martie 2009, 14:56 | Mesajul # 6
Mini-Manager
Grup: Membru
Mesaje: 120
Status: Offline
Si la cn gasesc?

StaY High All The Time
 
kytantonyData: Luni, 23 Martie 2009, 14:57 | Mesajul # 7
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 285
Status: Offline
dny vezi ca mai sus unde scrie cumparare cd e un link acolo..... happy

veghez din lumea de dincolo....
 
dnyData: Luni, 23 Martie 2009, 15:03 | Mesajul # 8
Mini-Manager
Grup: Membru
Mesaje: 120
Status: Offline
Scz is nedormit de 2 zile:))

StaY High All The Time
 
S3rGiuData: Luni, 23 Martie 2009, 22:44 | Mesajul # 9
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
lasa wa k poti fi player bun si fara sa ai steam...:P....ce steam-ul te face sa joci mai bn...nu cred.....dar bv pt tutorial smile

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)

Mesaj editat de S3rGiu - Luni, 23 Martie 2009, 23:54
 
Prof_JuDoKData: Marti, 24 Martie 2009, 05:03 | Mesajul # 10
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
nu t face sa joci mai bn... dar daca joci q playeri mai buni k tn inveti cam asta am vrut eu sa zic tongue

P.S. eu fac antrenamente in fiecare marti ( la CS ) ji de aia ziceam eu k joci HIGH p steam tongue :p


☻/
/▌
/ \



Mesaj editat de Prof_JuDoK - Marti, 24 Martie 2009, 05:06
 
CiTa_ZaPacItAData: Marti, 24 Martie 2009, 11:14 | Mesajul # 11
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 202
Status: Offline
prof cumpara si mie un cd kei iti dau eu bani la vara:))

Nu beau, NU fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. asta pana ies din puscarie
 
Prof_JuDoKData: Marti, 24 Martie 2009, 11:18 | Mesajul # 12
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
lol poi vezi k e dobanda multa :))) k e criza economica :))))) deci platesti d 345643634 mau mult =))) eu iti iau =))))

☻/
/▌
/ \

 
Forum » Diverse - Counter Strike » Tutoriale Counter-Strike » Tutorial Instalare Steam (Instalare Steam)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis