Rcon.Ucoz 15:05 - 19 Mai 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » o simpla ideea (poate ajuta cu ceva)
o simpla ideea
kytantonyData: Marti, 03 Februarie 2009, 15:25 | Mesajul # 1
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 285
Status: Offline
ca veni vb am si o ideea asta ca sa ajutam admini parerea mea....
1-sa joace pe cs doar cei care sunt logati pe forum
2-sa isi inregistreze undeva ip lor(ceva de genul ascuns doar admini sa vada)
3-cand e vb de un ban jucatorul automat are un nume inregistrat si ip si de acolo se poate afla mai usor ip lui ptr ban sau unban sau ptr orice comanda
trebuie gasita o solutie oricum
stiu ca ce am scris mai sus va fi ceva de gen server privat dar din 6000 de jucatori eu zic ca sunt destui care isi doresc sa joace pe bune pe server
era un program de sxe injector ce sa intamplat cu el?..eu il mai am...ii dau drumul cand joc?il sterg?
de ex acum o ora nu era nici un admin pe server si era un jucator cu numele de aim care se dadea mare si tare ca ne da ban la toti si ca opreste serverul(pauza)...nu stiu cum a reusit dar chiar la oprit.....a aflat parola sau cumva nu stiu cum...si eu sunt admin pe 2 servere si te inteleg intrun fel dar eu chiar la varsta mea nu ma dau mare si tare...ms ptr intelegere

aaa era sa uit....dk exista cumva sa se vada ip la cei care zic uni jucatori ca sunt codati sinu e adminsa se faca undeva pe forum un theatre cu o lista cu posibi suspecti si cand este timp sa fie verificati...
e super tare faza cu orbirea ptr ca si eu am patit si chiar nu stiam ce e doar dupa ce am spus la admin ca nu mai vad si-a revenit...asta e o metoda f buna mai buna decat pozele ptr ca codurile se pot scoate f repede inainte sa faca poza....am destiu copii pe servere unde sunt admin care au coduri si nu ii prind cu poza....


veghez din lumea de dincolo....
 
S3rGiuData: Marti, 03 Februarie 2009, 15:43 | Mesajul # 2
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
nu poti sa zici k e cn stie c dar e o idee.....app dak e sa il mai vezi pe adminul ala sa spui lui x......k poate ii face el cv =))=)))=)))=)))

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
rconData: Marti, 03 Februarie 2009, 16:42 | Mesajul # 3
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
O idee bunicica o sa ma documentez mai bine daca se poate asa ceva ...
apropo e foarte greu sa sparga cineva parola la server din cate stiu este securizat serverul f bine acolo unde este hostat cel despre care vb il stiu wink


 
ScorpionData: Marti, 03 Februarie 2009, 17:56 | Mesajul # 4
Mini-Moderator
Grup: Manager
Mesaje: 336
Status: Offline
mah scrie mai putin in plm ca nu stau juma de ora sa citesc wacko wacko tongue tongue tongue tongue biggrin biggrin biggrin da buna idee

i love my people :))))))
 
GroparuData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:02 | Mesajul # 5
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 243
Status: Offline
mi se pare o idee buna dar cei cu ip dinamic?cu ei ce facem ,cum facem?

viitor Doctor Inginer Ion-Dorin Udrea
 
S3rGiuData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:08 | Mesajul # 6
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
la aia q ip dinamic nu ne bagam gropare pana nu vedem ce si qm....sa invatam mai bn....dar dak apar prb d genul ala iei ip si il dai la x knd il gasesti si pana at pe ala il ti numai in slay....parerea mea biggrin

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
ScorpionData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:10 | Mesajul # 7
Mini-Moderator
Grup: Manager
Mesaje: 336
Status: Offline
pai veniti la mosu' ca si el stie cum se da ban pe ip dinamic tongue tongue tongue tongue

i love my people :))))))
 
S3rGiuData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:22 | Mesajul # 8
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
poi stiu si eu man.....m-am documentat da a zis x k dak e sa fie vreunu sa nu dam sa ii dam lui ip k rezolva el.....dupa mn io aj da dar da x a zis asa....asa fac biggrin

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
ScorpionData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:46 | Mesajul # 9
Mini-Moderator
Grup: Manager
Mesaje: 336
Status: Offline
aha bn daca el o zis asa sa faci tongue tongue tongue

i love my people :))))))
 
S3rGiuData: Marti, 03 Februarie 2009, 18:54 | Mesajul # 10
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
aha....poi aja fac....da pana aqm n-au fost prb d genul.....oriqm pana ia ban cei kre st in situatii d astea am eu grija sa ii rezolv

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
rconData: Marti, 03 Februarie 2009, 19:07 | Mesajul # 11
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
deci pt toti adminii banul pe ip dinamic si decat pe o clasa se da asa: amx_addban 123.456.789.0 iar pe 2 clase : amx_addban 123.456.0.0 asta numai in caz k omu intra din nou

 
deCartierData: Marti, 03 Februarie 2009, 19:20 | Mesajul # 12
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 198
Status: Offline
e ceva cu ideea ta tongue
da ala cu numele aim facea figuri
chiar trebuie luate masuri imppotriva lui
nu ai luat cumva si ip ?
=)))) ;)) lol lol lol tongue tongue tongue biggrin biggrin :))))))))))))


 
Oana18Data: Marti, 03 Februarie 2009, 19:51 | Mesajul # 13
-Membru-
Grup: =Nesimtit=
Mesaje: 287
Status: Offline
pt ce nme mai trebe lista cu toate ip lu fiecare aa?
angry esti culmea ce tot se ne complicam cu atatea liste nu este lista de ip in cs ? a? sau voi vreiti sa va controlez la toti calcu a? :)) pui mei ala care are ban .. si i sa facut poze da pozele dak sunt in ordine unban da ip si gata smile


sorgen über sorgen nicht zu viell, es kommt ja doch wie gott es will
 
GroparuData: Marti, 03 Februarie 2009, 20:16 | Mesajul # 14
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 243
Status: Offline
nu ar fi o idee buna sa se mareasca nr de jucatori de ex sa fie 22 in loc de 18?
sau sa se faca 2 servere?
asha s-ar mai reduce nr celor care fac cerere pt slot:P


viitor Doctor Inginer Ion-Dorin Udrea
 
S3rGiuData: Marti, 03 Februarie 2009, 20:27 | Mesajul # 15
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
am intr si eu si din kte am inteles nu duce sv mai mult d att....ideea q ink un sv insa pare buna...ar fi bine dak ar fi pusa in practica...parerea mea....good ideea gropare :P

Added (2009-02-03, 9:27 Pm)
---------------------------------------------
app are dreptate d cartier....tr sa faci neaparat cv q aim ala....qm sa isi fak aja d cap pe sv =)))=)))=))=)))=))))


CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » o simpla ideea (poate ajuta cu ceva)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis