Rcon.Ucoz 15:09 - 19 Mai 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Anunt pentru Jucatorii Serverului si mai ales pentru Admini (Informatii)
Anunt pentru Jucatorii Serverului si mai ales pentru Admini
rconData: Vineri, 13 Februarie 2009, 17:48 | Mesajul # 1
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline

Quote
Citat de la cei care tin Serverul

Din pricina reclamatiilor diverse ce le-am receptionat ref. la clientii ce detin UPC Astral, am dispus creearea unui redirect transparent - astfel daca va veti conecta la VECHIUL IP se va beneficia de acelasi ping ca si pana acum.

Redirectionati-va cat se poate de urgent jucatorii de la vechiul catre noul IP, modificati DNS-urile, anuntati in cadrul serverelor - conectarea la vechiul IP se va sista la 1.Martie.2009 ! La acea data, toata infrastructura Krond va fi total operationala - si nu va mai exista un operator cu care sa nu avem peering - si evident, un ping mic.

Atentie!
NU DESCHIDETI REDIRECTURI SI NU ANUNTATI IP-UL VECHI PENTRU CONECTARI NOI !!! De ce ? Pentru ca fiind un proxy, implicit orice client ce se conecteaza la el va lua IP-ul redirectului - majoritatea clientilor folosind nonsteam = sunteti in imposibilitatea de a da ban (pentru ca acel ban poate da afara chiar si tot serverul) -- Blocati accesul adminilor la banarea clasei 89.165.150.0 ! Instruiti adminii sa scape de codati din acea clasa prin amx_exec CLIENT quit (sau fuckoff)

Precum spuneam mai sus, dupa 1 Martie.2009 vom retrage redirectele -- iar noile IP-uri vor prelua toata sarcina, cu toate peer-urile active si full operationale.

Informatii Perring:
Un peering (ping) mai bun cu toti operatorii locali, in prezent putem oferi prin programul amintit mai sus peering local cu: Ronix (2Gbps), Interlan(1Gbps), Mediasat, RDS&RCS, Astral Telecom (UPC), Evolva Telecom (ILINK), CZONE, Euroweb, Ines Telecom, GTS Telecom, Dotro, VipNet, Datek, NewCom (Injoy), Hertza, si asa mai departe. La ora actuala NU exista operator cu care sa nu facem schimb de trafic local - la valori > 2ms (ping)
Redundanta, in cazul unei avarii de conectica in propriul datacenter - sistemul va redirectiona automat tot traficul pe legaturile de backup - astfel incat putem diminua un downtime la mai putin de > 3-4 minute --- indiferent de amploarea acesteia.
Legatura internationala Level3, Tiscali, Cogent (25-70 ms) -- upto 52Mbps



 
rconData: Vineri, 13 Februarie 2009, 18:13 | Mesajul # 2
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
Apropo am sters din nou lista de banuri din motiv k erau banati prea multi pe clasa de ip-uri din aceeasi categorie cu cea a Serverului cititi foarte atent mai sus la ce este scris (Pt Admini)

Mare atentie Nu mai dati ban pe o clasa de ip-uri !

Verificati mai intai ip-ul sa nu fie din aceeasi clasa cu cea a serverului : 89.165.150.*
,asta numai pana la data de 01-03-2009


 
Oana18Data: Vineri, 13 Februarie 2009, 19:49 | Mesajul # 3
-Membru-
Grup: =Nesimtit=
Mesaje: 287
Status: Offline
ok smile

sorgen über sorgen nicht zu viell, es kommt ja doch wie gott es will
 
CiTa_ZaPacItAData: Vineri, 13 Februarie 2009, 20:41 | Mesajul # 4
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 202
Status: Offline
da si eu am upc o cretina de firma...si cu ip`u vechi am bagat aku imi merge mai bine....ms

Nu beau, NU fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. asta pana ies din puscarie
 
S3rGiuData: Vineri, 13 Februarie 2009, 23:06 | Mesajul # 5
=Moderator=
Grup: Membru
Mesaje: 511
Status: Offline
oriqm eu din cate am vazut nu pot sa dau ban pe clasa de ip deci nu pot sa creez inconveniente biggrin

CODATI va avertizez dak va mai prind va transez >:)
 
kytantonyData: Marti, 17 Februarie 2009, 08:45 | Mesajul # 6
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 285
Status: Offline
am luat la cunostinta biggrin happy

veghez din lumea de dincolo....
 
udyData: Marti, 17 Februarie 2009, 10:13 | Mesajul # 7
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 289
Status: Offline
aha gata sa notat

ioooooooo
 
Prof_JuDoKData: Joi, 19 Februarie 2009, 18:12 | Mesajul # 8
Mini-Membru
Grup: Membru
Mesaje: 460
Status: Offline
am inteles deal deal

☻/
/▌
/ \

 
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Anunt pentru Jucatorii Serverului si mai ales pentru Admini (Informatii)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis