Rcon.Ucoz 22:14 - 19 Mai 2024
 

 

 





















 

..::R.c.o.n::.. GunGame Server
Bine aţi venit Vizitator
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare ]
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Suspect 99% 1NoViC3 (...)
Suspect 99% 1NoViC3
1NoViC3Data: Miercuri, 02 Septembrie 2009, 09:24 | Mesajul # 16
Super-Membru
Grup: Manager
Mesaje: 93
Status: Offline
Bun..am vazut comentariile . Acum sa spun si eu cum s-a intimplat:
Daca va uitati atent, cind eu intru pe culoar, spre baza, ZBOARA O GRENADA PE DEASUPRA MEA. Asta e indiciul sau motivul care m-a facut sa trag in cutie, ptr ca grenada nu avea cum sa vina de la cel care deja ajunsese in baza (si pe care l-am casapit :D) ci de la un alt jucator care venea din spate. Am tras si, ghinion (atit pentru el cat mai ales pentru mine se pare) era acolo. Oricum, atunci cind sunt cu arme care trag prin cutii, usi etc, o fac fara ezitare ptr ca, plug-inul care e pus pe server si care iti arata cit damage faci, iti indica daca e cineva acolo. Asa a fost si in cazul asta. Asta e tot.

PS. pina la clarificarea situatie nu voi mai folosi adminul.


hello !!

Mesaj editat de 1NoViC3 - Miercuri, 02 Septembrie 2009, 09:47
 
rconData: Miercuri, 02 Septembrie 2009, 20:01 | Mesajul # 17
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
nu a spus nimeni sa nu folosesti adminul , doar mi-ai parut suspect atata tot smile

 
1NoViC3Data: Joi, 03 Septembrie 2009, 08:25 | Mesajul # 18
Super-Membru
Grup: Manager
Mesaje: 93
Status: Offline
Si mie mi-e suspect unu care trage prin diverse chestii sau iese de dupa pereti cu tinta exact pe adversar. Si il trag in poza, altfel, cum sa vezi daca are sau nu wall. Insa la admini nu se poate. Asa e nasol. Ar trebui sa exista o comanda care sa dea posibilitatea ownwerului sa poata verifica si adminii, desi ei insisi ar trebui sa fie cei mai corecti din toate punctele de vedere. Altfel esti hotul care striga hotii.

Acum de ce spun ca numai folosesc adminul: dupa ce s-a deschis acest topic, eram pe o harta si unu incepe sa tipe.: Ba nu-i vezi pe aia ce codati sunt !!! (nu sti despre cine vorbea ca nu ia nominalizat, iar eu unul chiar nu observasem nimic suspect) insa ce-a raspuns un alt jucator: PAI DACA SI ADMINUL E CODAT. Ei, in situatia asta cum mai pot eu sa imi mai exercit autoritatea ?

PS. Vechii codati si cei care-mi sunteti datori cu poze veti primi totusi ban!!!


hello !!

Mesaj editat de 1NoViC3 - Joi, 03 Septembrie 2009, 08:26
 
rconData: Joi, 03 Septembrie 2009, 13:56 | Mesajul # 19
Administrator
Grup: (*-=Administrator=-*)
Mesaje: 1123
Status: Offline
mai omule chiar nu intelegi , sau nu vrei ,... acest thread este deschis pentru a discuta demo-ul facut d mine unde mie mi-ai parut suspect, si k sa nu iau singur decizii am deschis acest thread sa il discutam toti si sa isi spuna parerea toata lumea , nu te-am facut direct vinovat , am spus doar k ai fost suspect si asta poate k ma gandeam k nu sant singurul care o fi vazut ceva la tine , intr-un fel am cerut pareri si am vrut sa vad ce spui si tu personal atata tot , daca era sa cred 100% normal k iti luam adminul si gata, dar eu am fost sigur 99% nu la demo-ul asta , deci 99% pot sa ma insel in cazul in care 1% dezbatut de ceilalti se poate schimba imediat in 100% pozitiv sau negativ , iar in cazul thread-ului deschis se rezuma la 100% negativ, ce e greu de inteles ?.

Apropo daca ne luam toti dupa jucatori / playeri ajungem sa ne dam toti demisia si in final sa intrerup acest joc prin "inexistenta lui"

Treaba fiecaruia cum gandeste si ia decizii nu mai stau sa explic la fiecare in parte ce si cum luati decizii cum vreti !

Multumesc.


 
DacData: Joi, 03 Septembrie 2009, 15:15 | Mesajul # 20
-Membru-
Grup: Membru
Mesaje: 37
Status: Offline
Salut la toata lumea,

In primul rand vreau sa ma adresez lui Novice dar nu numai lui:
Stiu ca este aiurea ca playerii sa te faca codat, sau mana in mana, sau nestiutor..etc (am avut si eu un incident de genul asta unde toti au spus ca am banat vreo 20-30 de jucatori intr-o zi...bine ca s-a clarificat ca altfel imi schimbam nickul in "Addicted to Ban"..:)) ) insa hai sa ne gandim la un altfel de interes. Interesul ca adminii sa fie corecti si sa nu fie imbatati de puterea de a da un ban. SI acum vreau sa va intreb pe toti...cum poti verifica un admin?...nu poti, nu?..decat facand astfel de demo-uri si astfel de discutii.
Iar faptul ca 2-3 pusti de pe sv se pronunta ca sunt adminii codati..si ce?...cand a contat ce zice un pusti de 12 ani care nici macar nu leaga 2 cuvinte?...important este ca toti sa acceptam faptul ca adminul tb sa fie o persoana matura, care nu se lasa influentat de ce zice un jucator sau altul, ca isi urmareste obiectivul pentru care a vrut sa fie admin, respectiv sa dea afara codatii si sa supravegheze serverul. Nu?...si cum poti face asta?..fiind ADMIN.
Eu cred ca verificatul adminului este o OBLIGATIVITATE a ownerului, sau de ce nu, daca asa se hotaraste, si a celorlalti admini (stiu ca exista clase de admini..deci s-ar putea ca ownerul sa ii verifice pe toti, god managerul pe manager, managerul pe operator, etc) si in NICI UN CAZ un proces moral si o sentinta data adminului verificat. Altfel cum poti sa stai cu inima impacata ca cel care iti pazeste serverul nu este un codat si el?
Nu cred ca trebuie sa se supere nimeni ca este verificat, este mai mult o confirmare a credibilitatii lui si nimic mai mult. Alfel ce vom face peste catva timp, cand probabil vor fi 10 admini?..cum o sa ii verifici?..ca daca ii verifici inseamna ca le ataci moralitatea, nu?...FALS...verifici pentru ca asa este corect fata de sv si fata de admini si fata de jucatori.
Deci Novice nu cred ca faptul ca a spus un jucator de pe sv ca esti codat inseamna ca esti codat si ca ti-a afectat sau subminat adminul. Tu esti un jucator bun, ai fost verificat oricum inainte sa ti se dea admin, si ai confirmat.
Si apoi, cei care vorbim aici, cu mici exceptii suntem ca varsta peste 25-28 de ani, nu?...cred ca problemele astea sunt mai mici in realitate decat spunem ca sunt. Asa ca eu cred, si am nevoie pe sv de cat mai multi admini, si tu Novice esti unul dintre cei ei. Asa ca hai la joc, supravegheat sau banat!..:)))

PS. Cred ca threadurile unde se discuta astfel de situatii sa fie accesibile numai adminilor. Nu mi se pare normal sa ne spalam rufele in public, chiar daca rufele noastre sunt curate.

Mersi si hai la joc!


Dac
 
1NoViC3Data: Joi, 03 Septembrie 2009, 15:40 | Mesajul # 21
Super-Membru
Grup: Manager
Mesaje: 93
Status: Offline
Corect. Tot ceea ce ai spus e foarte corect si la obiect. Poate s-a inteles gresit NU SUNT SUPARAT pentru acest thread. Am ramas doar uimit. Atit.
Oricum, eu am vorbit mai mult decit trebuia intrucit eu sunt subiectul acestui topic. qui s'excuse s'accuse spune frantuzul.


hello !!
 
GroparuData: Joi, 03 Septembrie 2009, 20:07 | Mesajul # 22
Super=Manager
Grup: Membru
Mesaje: 243
Status: Offline
sunt in totalitate de acord cu spusele lui dac si nu cred ca novice ar fi codat(opinia mea persoanala)

viitor Doctor Inginer Ion-Dorin Udrea
 
Forum » Forum Server ..::R.c.o.n::..[GunGame] - Rcon.no-ip.org » Discutii legate de Server - Rcon.no-ip.org » Suspect 99% 1NoViC3 (...)
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare:

Copyright Rcon.Ucoz © 2024
Taguri:
rcon.ucoz, pluginuri cs, mp3 muzica, cfg cs, maps cs, download, videoclipuri, plugin cs, lista servere cs games, jocuri, Lista Huburi DC++ Romanesti, Download Filme noi gratis, descarca filme gratis